kr 449,00
Boken er både en biografi over ekteparet Brit og Ivar Welle, og samtidig en fortelling om familiens store kjærlighet til hunder. Brit er opprinnelig fra London og har universitetsutdannelse i astrologi, Ivar var født i Lofoten og utdannet økonom. Hun kom til Fjelstad gård ved Mjøsa tidlig i ungdomsårene. Siden 1972 har Brit og Ivar bodd i Grimstad. Paret bodde de første årene i Seattle i USA, der han blant annet arbeidet i sommersesongene i Alaska som daglig leder av store foredlingsbedrifter for laks. Tilbake i Norge overtok Ivar som administrerende direktør av Grimstad konservesfabrikk, som han opparbeidet til mønsterbedrift med sto betydning også for det lokale kontraktdyrkerlaget. Han døde i 2017. Brit driver ennå sin egen praksis med klienter fra hele landet, og hun har vært en hyppig og mye omtalt gjest i både risk- og lokalpressen der hun også har hatt faste spalter.
I boken følger vi ekteparet gjennom hele livet, og over det meste av verden og i møte med mange forskjellige kulturer. En gjennomgående element i boken er ekteparets forkjærlighet for hunder, forståelsen av hunder og deres liv i symbiose med mennesker.
Den velutdannede og klarttenkende astrologen gir også et skråblikk på verden av i dag og ledere som befinner seg i det storpolitiske sentrum.